na podlagi prejete informacije iz medijev s strani ministrice za izobraževanje znanost in šport, ga. Simone Kustec (vladna novinarska konferenca), se s ponedeljkom, 12.4. otroci vračajo v vrtce.
Vzgojno-izobraževalno delo bomo tako z 12.4. izvajali v vseh 26 oddelkih, v obliki »mehurčkov« z 2 SD. Oddelki bodo v obdobju epidemije samostojno delovali 9,25 ur dnevno, kar pomeni da otroci v tem času ne prehajajo med oddelki. Vsaka skupina otrok s SD bo zaključena, zaprta celota, ki bo delovala znotraj 9,25 urnega poslovnega časa oddelka (znotraj siceršnjega poslovnega časa hiše vrtca: Enote GALJEVICA, ORLOVA, JURČEK ter Lokacija Pot k ribniku: 7.00-16.15 ure; lokacija Dolenjska c. 6.45-16.00 ure). Zaradi potreb družin bomo omogočili tudi jutranje in popoldansko varstvo otrok v zbirni sobi posamezne hiše vrtca (v prilogi) in sicer do 45 minut zjutraj in 45 minut popoldan, kar bo omogočilo zagotavljanje siceršnjega poslovnega časa vrtca, ki bo zmanjšan za 15 minut (10,75 ur dnevno), zaradi podaljšanega samostojnega delovanja posameznega oddelka iz 8 ur na 9,25 ur dnevno). Strokovni delavci bodo v jutranjem in popoldanskem varstvu otrok v zbirni sobi, skladno z navodili NIJZ, nosili obrazno masko. Hkrati se bomo potrudili, da bodo otroci v popoldanskem delu varstva, ta čas preživeli na prostem, v kolikor bo vreme to dopuščalo.

Z željo, da bodo vsi strogi prilagoditveni ukrepi trajali krajši čas in se bomo lahko kmalu vrnili na normalen ritem delovanja, vas lepo pozdravljamo in se veselimo srečanj z vami.